Sensei Takashi Kuroki

6 dan in Aikido Aikikai (Aikido SHIDOIN of Aikikai Takaoka)

5 dan in Nishio-ryu Iaido

5 dan in Nishio-ryu Jodo

Swoją przygodę z Aikido rozpoczął w wieku 19 lat, na uniwersytecie w Kochi z shihan Takaichi Sayanagi. Ukończył studia podyplomowe na wydziale chemi Uniwersytetu w Kyushu. Po ukończonych studiach pracował w laboratorium w Takaoka. Tam też kontynuował naukę Aikido pod kierunkiem sensei Koji Yoshida. Jako dodatkowe formy treningu sensei Kuroki ćwiczył się w: Nishio-ryu Iai, tradycyjnych stylach Iaido (Musoshinden-ryu, Musojikiden Eishin-ryu, Zennihon Kendorenmei Seitei Iai), Jodo(Zennihon Kendorenmei Seitei Jodo) oraz Naginata(Tendo-ryu).

Od lewej: Koji Yoshida shihan,
Shoji Nishio sensei , Takashi Kuroki sensei
(France:10.2000)

Pierwszy raz na Ukrainę przybył w 1999r., gdzie wraz z sensei Koji Yoshida brali udział w seminarium prowadzonym przez Sensei Shoji Nishio. Rok później przybył do Kijowa ponownie i osiadł na stałe, poświęcając się nauczaniu Aikido Nishio.

Efektem jego pracy są sekcje w Odessie, Lwowie, Karkowie, Nikołajewie, Dniepropetrowsku i Winnicy, gdzie cyklicznie prowadzi seminaria. Oprócz Ukrainy sensei Kuroki regularnie odwiedza i naucza w klubach zrzeszonych w Yufukan Japan,w takich krajach jak Polska,Czechy, Rosja, Niemcy,Kazachstan, Węgry, Szwajcaria i Grecja.